Anasayfa HABERLER YAHYALI BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI YAPTI
YAHYALI BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI YAPTI

YAHYALI BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI YAPTI

0
0

Yahyalı Belediye Meclisi, Mart Ayı meclis toplantısı yaptı.
Geçtiğimiz günlerde uğradığı bıçaklı saldırıdan sonrası görevi başına dönen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün başkanlığında toplanan belediye meclisinde, 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Meclis toplantısından önce yaşadığı saldırı hakkında meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Esat Öztürk, “ 22 Şubat 2018 tarihinde görevimiz başında bıçaklı saldırıya maruz kaldık. Meclis üyelerimize ve personelimize yaptığınız basın açıklamasından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz oraya kamu ait olan ve 15 yıldır işgal atında bulunan yolun açma çalışmasını görmek için bölgeye gittik. Orada menfur bir saldırıya maruz kaldık. Yaşatan da öldürün de Rabbimiz. Demek ki daha yaşayacak, hizmet edecek vaktimiz varmış. Allah çocuklarımızın yüzüne baktı. Çalışmalarıyla memnun olduğumuz vefakâr ve cefakâr mesai arkadaşım Sinan Sivritepe kardeşim, orada adeta kendini bize siper etti. O hain arkamızdan arkadan saldıracaktı. Planlayarak adam öldürme teşebbüsü var. Saldırgan hem arkadan hem de öldürücü darbe vuracağı için göğüs tarafına vurmaya çalıştı. İnsan olarak üzülmemek elde değil. Kendine yazık etti. Bu konuda zerre kadar merhametimiz yok. Azmettirende, saldırıyı yapanda cezasını çekecek. Bizim bu tür şeylere pabuç bırakmayacak kadar yüreğimiz de, bileğimiz de, beynimizde var. Ama biz kin güderek bunu yapmayacağız. Biz kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu olaydan sonra belediye çalışanları ve belediye başkanı ayağını gazdan çeker demişler. Ama yeminle söylüyorum artık gaza fazla basacağız. Bundan hiç kimsenin tereddüttü olmasın.” diye konuştu.
Başkan Öztürk, kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak onurlandıran Başbakan Binali Yıldırım’ a, bakanlara, Kayseri Valisine, milletvekillerine, garnizon komutanına, kurum ve kuruluşların yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarına, gönüllü kültür teşekküllerine ve basın sözcüsü ve özel kalemi kanalıyla kendisinden ilgisini esirgemeyen Cumhurbaşkanına, telefonla, sms ile geçmiş olsun dileklerini sunan, hastaneye ve eve gelerek kendisini ziyaret eden herkese teşekkür ettiğini söyledi.

tbb tkb
Untitled-2