360 Sanal Tur   Yahyalı Panorama
Haberler - Duyurular

BAŞKAN ÖZTÜRK SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

İlçemizde 29 Eylül Dünya Kalp Günü münasebetiyle obeziteye dikkat çekmek amacıyla Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Göriş, Yahyalı Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzm. Dr. Yasemin Doğan, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sağlıklı yaşamı teşvik etmek, obeziteye karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulunan Yahyalı Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzm. Dr. Yasemin Doğan; “ Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de en sık görülen ölüm nedeni, kardiyovasküler kalp hastalıklarıdır. Bunu önlemede öncelikli olarak, yaşam tarzı değişikliği gerekmektedir. Alacağımız ilk önlem spor yapmak ve sağlıklı beslenmektir. Bu, en önemli, en kolay, en ucuz ve en zararsız tedavi şeklidir. Halkımızı da teşvik edersek, buna daha çok özen göstereceklerini umut ediyorum.” şeklinde konuştu.

Etkinlik sonrası basına açıklamalarda bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ederek; “ Dünya Kalp Günü vesilesiyle Sağlık Bakanlığımız, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Sağlıklı Yaşam yürüyüşüne katıldık. “ Bugün Şişmanlık, yarın pişmanlıktır” sloganı adı altında yürümek, birçok şey ifade ediyor diye düşünüyorum. Hareketli yaşamak sağlığımız için çok önemli. Bu yürüyüşe ilaveten, Yahyalı elmasına vurgu yaparak, “ Aç karnına bir elma, bir daha ilaç alma” sloganını eklemek istiyorum. Ben organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ise konuşmasında obezite ve kronikleşmiş kalp hastalıklarına dikkatleri çekerek; “ Bu yüzyılın en önemli problemlerinden bir tanesi obezite, bir tanesi de kronikleşmiş kalp hastalıklarıdır. Bugün, bununla mücadele etmenin söylendiği kadar zor olmadığını fark ettik. Sürekli spor yapmamız gerekiyor. Bu, sadece beden sağlığımız için değil, aynı zamanda ruh sağlığımız içinde gerekli. Bu farkındalığın sadece Yahyalı’da değil, tüm ülkemizde, hatta bütün dünyada artık oluşturulması gerekiyor. İnsanlar beslenme alışkanlıklarını, doğal beslenmeyle değiştirmeleri gerekiyor. Kötü beslenme alışkanlıkları ve hayatımızda sporun azalması, bu hastalıkların oluşmasına ve artmasına neden oluyor. Umut ediyoruz ki, ülkemizde ve dünyada bu farkındalık oluşmuş olur. Ve insanlar daha sağlıklı bir hayata kavuşur.” diye konuştu.

Son Eklenen Haberler
Üye Olunan Birlikler
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Türkiye Belediyeler Birliği
Faydalı Bağlantılar
YAHYALI BELEDİYESİ © Copyright 2019
Web Tasarım Ajansı Medyatör