360 Sanal Tur   Yahyalı Panorama
Haberler - Duyurular

YAHYALI’DA MADDE BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Yahyalı Belediyesi, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Yerköyspor iş birliğiyle Yahyalı’da Madde Bağımlılığı eğitimi verildi.

Eğitim, Yahyalı Sosyal Yaşam Merkezi’nde Narko Rehber Eğitimi Polis Memuru Erdal Özmen tarafından verildi.

Eğitime Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı, SGK Yahyalı İlçe Müdürü Berat Turaç, Yerköyspor Kulüp Başkanı Yusuf Şahin, belediye personelleri, muhtarlar ve veliler katıldı.

Eğitimde uyuşturucu madde türleri, kullanım şekilleri anlatılarak ailelerin çocukları konusunda dikkatli olmaları istendi. Ayrıca olası durumlarda ailelerin nasıl yardım alacakları hakkında bilgiler verildi.

Eğitim sonrası konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “ Emniyet teşkilatımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bugün yaşamımızda çok istifade edeceğimiz bilgiler aldık. Bizlerin tek arzusu evlatlarımızın vatanına, milletine, devletine, ezanına sahip çıkan insanlar olması. Bizim geleceğimiz onlar. Emniyet teşkilatımız birçok kurumla birlikte programlar yaptı. Bugünde genç evlatlarımızı hem ahlaki hem de sportif anlamda yetiştiren Yerköy Futbol Akademisi iş birliği ile bu programı yapıyoruz. Ben kulüp Başkanımız Hacı Yusuf Şahin’e ve onlara destek veren Berat kardeşime yürekten teşekkür ediyorum. Bu ilçeye büyük katkı sağlayarak çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyorlar. Bizlerin çocuklarımız konusunda çok dikkatli olmalıyız.  Özellikle madde bağımlılığı konusunda çocuklarımızın narkotik polisi olmalıyız. Onları iyi gözlemlemeliyiz. “Ben çocuğum bunu yapmaz” diyerek çocuğumuza ilgisiz kalmayalım. Çocuklarımıza mutlaka ilgili olmalıyız. Eskiden evlerimiz bir okuldu. Bütün aile bir arada oturarak vakit geçirir çocuklar buralarda doğruyu yanlışı öğrenirdi. Ama teknolojik gelişmeler bu ortamı maalesef bozdu. Artık çocuklarımız aile ile değil odalarında internetle daha fazla vakit geçiriyorlar. Bu da en az madde bağımlılığı kadar tehlikeli. Okullarımız açılıyor. Lütfen çocuklarımıza karşı ilgili olalım. Nasıl olsa öğretmeni ilgileniyor diye umursamamazlık yapmayalım. Rabbim çocuklarımızı her türlü kötülükten korusun.” Diye konuştu.

Son Eklenen Haberler
Üye Olunan Birlikler
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Türkiye Belediyeler Birliği
Faydalı Bağlantılar
YAHYALI BELEDİYESİ © Copyright 2019
Web Tasarım Ajansı Medyatör