360 Sanal Tur   Yahyalı Panorama
Haberler - Duyurular

YAHYALI KAPALI PAZAR YERİ AÇILIŞI VE ARAÇ TANITIM TÖRENİ

Belediyemizin 3 Milyon TL bedelle ilçemize kazandırdığı Kapalı Pazar Yeri'nin Açılışı ve 2.5 milyon TL bedelle filomuza kattığımız araçlarımızın tanıtımı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ, AK Parti İl Başkanı Sayın Şaban Çopuroğlu, Yahyalı Kaymakamı Sayın Yunus Emre Altıner, Belediye Başkanımız Sayın Esat Öztürk, Yahyalı AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Sayın Esat Türkmenoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk gerçekleştirdi. Elmanın, kirazın, çileğin, madenin, enerjinin, şelalelerin ve ormanın diyarı turizm ilçesinde görev yapmaktan onur ve gurur duyduğunu belirten Başkan Öztürk, Kapalı Pazar Yeri’nin belediyeye bütçesinin 3 milyon TL, yeni araçların da 2 milyon 530 bin TL olduğunu duyurdu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da “Manevi iklimin estiği hepimizin huzur bulduğu, geldiğimizde de adeta ‘Yahyalı’dan hiç gitmesem dediği’ noktadayız” ifadesini kullanıp şunları kaydetti: “Haseki Bakanım gerçekten Yahyalı’ya olan sevgisi, muhabbeti ile Yahyalımızla ilgili yatırımlar gündeme geldiğinde adeta kesenin ağzını açıyor. Bizleri de teşvik ediyor. İşi gücü rast gelsin. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz, dayanışmamız bizim bereketimiz. Ay yıldızlı Türk Bayrağımıza vatanımıza, milletimize, devletimize sahip çıkma, inancımıza ve kültürümüze elbette ki layık olma yolunda hep birlikte irade gösteriyoruz. Burası Rahmetullahi Hacı Hasan Efendimizin elbette ki himmetiyle adeta manevi iklimin yoğun olduğu bölge. Öyleyse Hacı Hasan Efendimizi rahmetle anmadan geçemeyeceğim. Tabi, biz 16 ilçe belediye başkanı dayanışma içerisinde Büyükşehir Belediyesi olarak, bakanlarımızla, milletvekillerimizle en önemlisi ülkemizin ve insanlığın gururu Sayın Cumhurbaşkanımızla el ele gönül gönüle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşte bu birlikteliğinde bereketini yaşadığımızı da her defasında görüyoruz.”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ise Yahyalı’da projeler ile başlayan hizmet kervanının Başkan Memduh Büyükkılıç ve Başkan Öztürk uyumu ile hızla devam ettiğini belirtip şunları kaydetti: “Geçen sene geldiğimiz zaman ‘Memduh Abi burada asfaltlar varmış’ dedim, Allah razı olsun kırmadı 3 gün sonra geldi ‘bismillah’ dedi, asfaltları yaptı. Büyükşehir Belediyesi’ne gelmeden önce dedim ki, Büyükşehir Belediyemizin kesesinden ne çıkmış, ne harcamışız. Su ve kanal işi nankör bir iştir, bugün yapılır, herkese eziyeti olur, toz toprak olur, kimse anlamaz, yarın bir gün kapanınca da görünmez zaten. Su, kanal, arıtma gibi işlere 83 milyon lira harcamışlar. Yine sordum üst yapı itibariyle ilçe, çevresindeki beldelere, köylere ‘132 milyon lira’ dediler. Arkadaşlar 212 milyon TL para harcanmış, demek ki birlikte rahmet var, birlikte bereket var, Allah ayırmasın.”
Konuşmaların ardından dualarla kapalı pazar yeri açılışı yapıldı. Açılış sonrası protokol, pazar yeri gezerek, esnafa hayırlı, bereketli işler dilediler.

Son Eklenen Haberler
Üye Olunan Birlikler
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Türkiye Belediyeler Birliği
Faydalı Bağlantılar
YAHYALI BELEDİYESİ © Copyright 2019
Web Tasarım Ajansı Medyatör