360 Sanal Tur   Yahyalı Panorama
Haberler - Duyurular

VEKİL BAKİ ERSOY YAHYALILI NAKLİYECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Yahyalı Belediyesi’ni ziyaret etti.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün makamında samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Milletvekili Baki Ersoy belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Ve Başkan Öztürk’e çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyarette Yahyalı Şoförler Odası Başkanı, Yahyalı Motorlu Taşıyıcılar Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Vekil Baki Ersoy’la görüşme talebinde bulundu. Teklifi kırmayan Baki Ersoy nakliyecilerle bir araya geldi. Dijital Takograf uygulamasının yürürlüğe girmesiyle ortaya çıkacak olan sıkıntıların masaya yatırıldığı görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.
Görüşmede nakliyeci esnafına konuşan Vekil Baki Ersoy; “Gördüğüm kadarıyla Dijital Takograf uygulamasının 2-3 boyutta sıkıntısı var. Nakliyecilerin problemi, sadece Ulaştıma Bakanlığı’nın uhdesinde olan bir problem değil. Ulaştırma Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ nın uhdesinde olan bir problem. Nakliyecilik sektörünün zaten önceden gelen sıkıntıları var. Nakliyeciler, 10 sene önceki fiyatlarla çalışıyorlar. Tonaj problemleri var. Bunun yanında lastik, mazot, işçilik fiyatları almış başımı gitmiş. Zaten kendini zor döndüren bir sektör. Bunun yanında da cezalar çok yüksek, esnaf kaldıramıyor. Ulaştırma Bakanlığı’nı arayarak biz Cumhur İttifakı’yız. Biz, bu ülke için doğru olanı yapmak zorundayız. Vatandaşa zarar veriyorsak eğer bunu hep birlikte düzenlememiz gerektiğini söyledim. Şoförler 4,5 saat araç kullansın 45 dk dinlensin. İnsani açıdan bu oldukça makul bir düzenleme. Ama bunu 9 saat ile sınırlayıp, 15 saat çalışamazsın dediğiniz anda bu farklı sonuçlara gidiyor. Bunu uygulayacak altyapı tesis anlamında Türkiye’de yok. Bu konuda Bakanlıklarımız çalışma yapacaklarını söylediler. Problemin farkına varıldı. Bizde takipçisi olacağız. Bu konuda bir düzenleme yapılacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Vekil Ersoy ayrıca Kayseri’deki nakliyecilerden kurulacak bir heyet ile bakanlıktan randevu alıp görüşeceklerini söyledi.
Son Eklenen Haberler
Üye Olunan Birlikler
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Türkiye Belediyeler Birliği
Faydalı Bağlantılar
YAHYALI BELEDİYESİ © Copyright 2019
Web Tasarım Ajansı Medyatör