Anasayfa VİDEO YAHYALI BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULU AÇILIŞI

YAHYALI BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULU AÇILIŞI

329
0

Yahyalı Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Yaz Spor Okulu, törenle açıldı.
Açılış törenine Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı Garnizon Komutanı Cemal Ersin Çakır, Protokol üyeleri, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşması yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk konuşmasına, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden, vatana, bayrağa düşman olan hainleri kınayarak, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık, sıhhat ve afiyet dileyerek başladı. Başkan Öztürk; “ Yahyalı Kaymakamlığımız ve Yahyalı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yaz Spor Okulumuz gençlerimize, yavrularımıza, bedensel, fiziksel, psikolojik gelişimlerine katkı sağlamak, vatanına ve bayrağına sahip çıkan, zihnen ve bedenen bu ülkeye faydalı insanlar olmaları amacıyla açılmıştır. Bu yıl Yaz Spor Okulumuza yaptığı malzeme yardımından dolayı ve bu organizasyonda çok büyük katkıları olan İlçe Kaymakamımız Sn. Metin Esen Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”dedi.
Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ise konuşmasında yaz spor okullarının geleceğin milli sporcularının yetişmesine çok katkı sağladığını belirterek şunları söyledi. “ Geçen yıl ilçemizde ilki açılan yaz spor okullarının bu yılda devam etmesi için velilerimizden talepler aldık. Çok şükür bu senede kursları açtık. Her şey de olduğu gibi memleketimizin de iyi yetişmiş sporculara ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bunun içinde ilçemizde kurslara, etkinliklere ihtiyacı olduğunu düşündük. Bu tür etkinliklerin çocukların kişiliklerinin gelişiminde çok olumlu katkıları oluyor. Hep güzelliklerin yaşandığı Yahyalı’da, bu anlamda daha güzellikler katacak bu etkinliğe destek veren Belediye Başkanımıza, sporcularımızı kurslara gönderen velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından yaz spor okulu futbol öğrencilerinin yaptığı açılış maçı yaptı. Maçın ardından, protokol üyeleri kendi aralarından penaltı turnuvası düzenlendi. Yaz Spor Okulu öğrencileri ile çekilen hatıra fotoğrafı ile tören son erdi.
Yahyalı Kaymakamlığı’nın desteği ile 20 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen yaz spor okulunda futbol, basketbol, yüzme, voleybol ve badminton olmak üzere 5 branşta 250 öğrenciye eğitim verilecek.

tbb tkb
Untitled-2