Anasayfa HABERLER YAHYALI’DA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
YAHYALI’DA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

YAHYALI’DA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

0
0

İlçemiz etkili olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Yahyalı Belediyesi ekipleri karla mücadeleyi aralıksız sürdürüyor.
İlçede dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, cadde ve sokakları karla kapladı. Yahyalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yer yer 30-35 cm’yi bulan kar kalınlığının vatandaşları ve trafiği olumsuz etkilememesi için yollarda ve mahallelerde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.
Yapılan çalışmaları yakından takip eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, basına yaptığı açıklamada; “Kar yağışından dolayı Cenab-ı Allah’a hamd ediyorum. Geceden itibaren Fen İşleri Müdürlüğümüze ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz aralıksız karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Allah’a şükürler olsun ilçemize 30 cm’ye yakın kar yağdı. Biz, kar yağışı olmadan önce tedbirlerimizi almıştık. Üç adet greyder, iki adet tuzlama aracı, iki traktör, üç adet CSB iş makinası ve ekiplerimiz hazır kıta bekliyordu. İlçemize kırk bir mahallemiz var. Kapalı olan mahalle yolumuz bulunmuyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve belediyemiz yollarda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Zaman zaman kar yağışına “Beyaz Felaket” diyorlar ama biz “Beyaz Bereket” diyoruz. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için mücadelemizi yapacağız ama Yahyalı bir tarım ilçesi. Kar yağışını çiftçilerimiz sabırla beklediler. Rabbim bize kar versin, biz mücadelemizi yaparız.” şeklinde konuştu.

tbb tkb
Untitled-2